تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد: سرانه مجموع بیمه ها در ایران سالانه ١٠٠دلار است

  عبد الناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی کشور در نشستی مجموع سرانه بیمه در ایران را به ازای هر شخص صد دلار آمریکا اعلام کرده و گفت: در برخی کشورهای پیشرفته این رقم از مرز هزار دلار برای برخی بیمه ها عبور می کند.

  وی بیمه های عمر و زندگی را یکی از مهم ترین بیمه ها دانسته و تذکر داد: نگاهی به وضعیت بیمه‌های عمر در دنیا نشان می‌دهد فعالیت پانزده شرکت اول بیمه ای دنیا در حوزه عمر از ٢٤ تا ٨٠ میلیارد دلار متغیر است در حالیکه در ایران این کار هنوز به صورت جدی شروع نشده است.  وی تصریح کرد: سرمایه گذاری شرکتهای بیمه پاشنه آشیل صنعت است و تقسیم ریسک هم البته بسیار مهم است؛ در حالیکه بسیاری از کشورهای در حال توسعه حق بیمه سرانه ٧١ دلار است اما ایران کمتر از این رقم است؛ همچنین رقم کل سرانه حق بیمه ایرانی ها به ١٠٠ دلار می رسد که سهم بیمه زندگی از آن ١٤ دلار است. 

  رئیس کل بیمه مرکزی افزود: اگر آتیه ای می خواهیم که با رفاه و توسعه پایدار همخوان باشد، راه آن، همین بیمه های عمر است که برای تداوم زندگی مطلوب و خوب موثر است. البته بیمه عمر باید همراه با سرمایه گذاری باشد.
  همتی، وضعیت بیمه عمر را در نه ماهه سال جاری بهبود یافته توصیف کرد و طبق اظهار نظر وی خرید بیمه عمر میان مردم دارای رشد 38 درصدی بوده است.


  طبق گفته ی وی در آینده ی نزدیک برنامه ای برای جداسازی بیمه عمر و زندگی در راه است. او در این راستا گفت: امیدواریم بتوانیم شرکتهای مستقل بیمه زندگی را توسعه دهیم که امروز اولین آن انجام شد؛ البته شرکتها باید روی سرمایه گذاری دقت کرده و دچار هیجان نشوند.

  مدیر عامل بانک خاورمیانه، پرویز عقیلی کرمانی نیز در حاشیه ی این نشست گفت: پس از ۱۱ سپتامبر و نیز بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی، نظام بانکداری در دنیا دچار تحولات اساسی شد، گفت: شناسایی منشاء پول، شفاف سازی اعضای هیات مدیره بانک ها و نیز شناسایی ریسک ها، محورهای بانکداری بین المللی امروز است؛ این در شرایطی است که شناسایی ریسک و تعدیل و کاهش دادن آن، از جمله وظایف امروز بانکها در دنیای امروز است.

  وی ادامه داد: امروز هیات مدیره تصمیم می گیرد که تسهیلات پرداخت شود؛ اما اگر بر مبنای ریسک، احتمال خطر وجود داشته باشد، مدیریت ریسکی که در بانک مستقر است، جلوی ارایه این وام را می گیرد.

  این کارشناس ارشد مسائل بانکی خاطرنشان کرد: بانکها با تمام وجود تلاش می کنند خود را با مقررات جدید تطبیق دهند، بنابراین باید واحدهای مورد نیاز را راه اندازی کرده و در این مسیر گام بردارند. این در حالی است که در قانون مبارزه با پولشویی و کنوانسیون FATF، ایران در رتبه بندی ریسک و همچنین از نظر رعایت مقررات، در میان کشورها آخر بود و با توجه به تلاش وزارت اقتصاد و بانک ها انتظار می رود که طی ۶ ماه آینده ارزیابی این گروه با توجه به تلاش برای پیاده سازی قوانین ضدپولشویی و تامین مالی تروریسم، نسبت به ایران بهبود یافته و رتبه بهتری داشته باشیم.  این مطلب تا کنون 78 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 20 بهمن 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160022
 • بازدید امروز :160296
 • بازدید داخلی :12322
 • کاربران حاضر :203
 • رباتهای جستجوگر:348
 • همه حاضرین :551

تگ های برتر