تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


کاشی و سرامیک

  خانه ها بسته به این که با کاشی و سرامیک پوشش شوند یا با سنگ گرانیت و مرمریت،از یکدیگر متمایز می شوند.لوکس و یا ساده،متناسب با مصالح به کار رفته در ساخت آن خانه تعیین می شود.اما امروزه اکثر خانه ها با کاشی و سرامیک فرش می شوند.


  کاشی چیست؟  کاشی نوعی سنگ ساختمانی مصنوعی است و دارای طول و عرض مختلف و ضخامت تنها چند میلیمتر است.یک سطح آن شیشه ای و کاملا صیقل و صاف است.این نوع مصالح ساختمانی بیشتر برای پوشش دیوارها و یا کف در حمام،توالت و آشپزخانه به کار برده می شود.همچنین کاشی ها برای تزئینات خارجی ساختمان و عایق رطوبت استفاده می شوند.کاشیها یک قطعه ی سفالی هستند که بخش اصلی آنرا تشکیل می دهد و روی یک سطح آن لعاب دارد که از یک ماده ی شیشه ای است.


  سرامیک چیست؟


  اما کاشی سرامیک یا سرامیک به کاشی ای گفته می شود که لعاب روی آن از جنس سرامیک باشد.اما سرامیک به مواد غیر آلی جامد و یا غیر فلز گفته می شود.اما آنچه کاشی سرامیک را برتر می کند،خواص دیر گداز بودن،سختی زیاد و مقاومت در برابر خوردگی است.

  کاشی از ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتری نسبت به سرامیک برخوردار است،از این رو از آن بر روی سطح دیوار بیشتر استفاده می شود.سرامیک دارای سطح استحکام بالایی است و به دلیل پرس سنگینتر در پوشش کف از آن استفاده می شود.
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سرامیک ,کاشی ,شوند ,استفاده ,پوشش ,خانه ,کاشی سرامیک ,
  کاشی و سرامیک

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 31 مرداد 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر